STRONA GŁÓWNA O RATUSZU WYDARZENIA REPERTUAR REZERWACJA I ZAKUP
FILMY ZAPOWIEDZI DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY DLA GRUP CENNIK KONTAKT


Kino Ratusz zaprasza na bezpłatny pokaz dla nauczycieli filmu "Twój Vincent".

TWÓJ VINCENT

POKAZ PROMOCYJNY DLA NAUCZYCIELI W RAMACH PROGRAMU

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Kino Ratusz, 20 września, godz. 17:00

Wstęp wolny!

Uwaga: obowiązują zapisy!

Zapisy prowadzone są pod nr tel. 661 731 731, 661 731 732
Można zgłaszać się także wysyłając e-mail na adres (należy podać imię, nazwisko i szkołę): kinoratusz14@gmail.com


We wrześniu Kino Ratusz i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zapraszają nauczycieli i edukatorów na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu "Twój Vincent".

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt poświęcony edukacji filmowej przystosowanej do wszystkich poziomów edukacyjnych, od przedszkola do klas ponadgimnazjalnych.

Kino Ratusz bierze udział w projekcie od początku swojego istnienia, upowszechniając tym samym kulturę filmową wśród widzów. Ubiegłe lata pokazały, że edukacja filmowa spotkała się u nas z wielkim zainteresowaniem, a film jest idealną płaszczyzną do poruszenia istotnych zagadnień wszystkich dziedzin życia. Niekiedy sytuacje z filmu miały swoje odzwierciedlenie w życiu uczniów i nauczycieli.


Twój Vincent

reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman / animacja, dramat, kryminał / Polska, Wielka Brytania 2017 / 95'

Produkcja przełomowa i awangardowa. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach, biorący udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i w MFF T-Mobile Nowe Horyzonty to, dosłownie, ożywiony malarski obraz na ekranie. W filmie "grają" 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści.

Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Przedpremierowe pokazy filmu odbędą się w kilkunastu kinach w Polsce.


"Twój Vincent" to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

"Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel, zdjęcia współtworzył Łukasz Żal ("Ida", "Joanna"), autorem muzyki jest Clint Mansell, a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt.PARTNERZY     
TU HONORUJEMY     

KINO RATUSZ - kino w sercu miasta
©2015 Stowarzyszenie Łódź Filmowa